Šachový kroužek 2021/2022

Chtěl bych oslovit všechny zájemce, ohledně šachových posezení a kroužků. Co to vlastně jsou šachy? Šachy jsou deskovou hrou pro dva hráče. Každý z hráčů má k dispozici 16 herních figurek. Celkem je 6 druhů figurek. Figurky hráčů se liší v barvě. Jeden hraje s bílými, druhý s černými. Vítězství je dosaženo tak, že napadnete soupeřova krále tak, aby to soupeř nemohl žádným způsobem odvrátit.
Kroužek (posezení) by se konal v kavárně Kotva na Lidické (kino Kotva České Budějovice) nebo ve Šnytu na Lidické, dle domluvy přes facebook nebo telefonicky v průběhu celého roku.
  Přihlásit se mohou všichni, kteří si chtějí zahrát nebo se naučit šachy a poznat nové kamarády. Termín přihlášení je možný kdykoliv během celého kalendářního roku. Těšíme se na všechny budoucí zájemce, kteří si přijdou zahrát jen tak pro radost, ale i na ty, kteří se přijdou šachy naučit. Je to překrásná hra, ve které si každý najde to své.

Od 1.10.2018 vedeme šachový kroužek  na „ZŠ a MŠ Sezimovo Ústí, 9. května 489“. Je zde přihlášeno kolem 13 dětí. S organizací a výukou mi pomáhají: Jan Motalík, Marián Krbúšik a jedna nejmenovaná paní učitelka. Věřím, že se zde stane náš počin tradicí ...

Přehled turnajů konaných v sezóně 2021/2022:

1. 3. Divize a 2. Divize soutěže družstev
  2. Přebor města České Budějovice v šachu, Rapid turnaj pro všechny hráče (dotace z města Č. B.)
  3. Oddílový přebor, vážné partie, pouze pro členy a příznivce oddílu
  4. Vánoční Olympia blesk, bleskový turnaj (pouze pro členy ŠK Olympia a jejich příznivce)
  5. 7. ročník letního šachového soustředění ŠK Olympia, rapidový a bleskový turnaj

• Šachové posezení se bude konat po každém kole 2. nebo 3. divize. Scházet se budeme v kavárně Kotva nebo ve Šnytu mezi 15 až 16 hodinou.
  • Šachové kroužky se konají pod vedením našich trenérů dle domluvy.
  - 30. května 2022 můžeme říci, že od ledna roku 2020 se opět dokončil šachový kroužek za celý školní rok 2021/2022. Stará parta dětí je nenávratně pryč, kromě Péti Varmuži. Vytvořila se nám nová skupinka dětí, která chodila celý školní rok. Věřím, že budou od příštího školního roku opět chodit a budou hrát krajské kolo přeboru škol. Foto

- Březen 2022: šachový kroužek probíhá docela úspěšně po dlouhé Covidové pauze. Bohužel ze staré party dětí, tam již chodí jen Petr Varmuža.
Vytvořila se nám nová parta dětí, kde zatím je úšpěchem, že na kroužek chodí. Uvidí se asi příští školní rok, jestli naše činnost na této škole bude mít nějakou budoucnost :) Foto: FOTO

- Již 4-tou sezonu bude šachový kroužek na ZŠ  v Sezimově Ústí. Šachový kroužek byl zahájen dne 4. října 2021 pod vedením učitele Hostaši. Šachový kroužek bude každé pondělí od 15 hodin do 16 hodin v třídě pana ředitele Peroutky. Do kroužku chodí 5 až 10 dětí. Ostatní se mohou ještě přihlásit.