Šachový kroužek

Chtěl bych oslovit všechny zájemce, ohledně šachových posezení a kroužků. Co to vlastně jsou šachy? Šachy jsou deskovou hrou pro dva hráče. Každý z hráčů má k dispozici 16 herních figurek. Celkem je 6 druhů figurek. Figurky hráčů se liší v barvě. Jeden hraje s bílými, druhý s černými. Vítězství je dosaženo tak, že napadnete soupeřova krále tak, aby to soupeř nemohl žádným způsobem odvrátit.

Kroužek (posezení) by se konal v kavárně Kotva na Lidické (kino Kotva České Budějovice) nebo ve Šnytu na Lidické, dle domluvy přes facebook nebo telefonicky v průběhu celého roku.

Přihlásit se mohou všichni, kteří si chtějí zahrát nebo se naučit šachy a poznat nové kamarády. Termín přihlášení je možný kdykoliv během celého kalendářního roku. Těšíme se na všechny budoucí zájemce, kteří si přijdou zahrát jen tak pro radost, ale i na ty, kteří se přijdou šachy naučit. Je to překrásná hra, ve které si každý najde to své.

Od 1.10.2018 vedeme šachový kroužek  na
„ZŠ a MŠ Sezimovo Ústí, 9. května 489“. Je zde přihlášeno kolem 13 dětí. S organizací a výukou mi pomáhají: Jan Motalík, Marián Krbúšik a jedna nejmenovaná paní učitelka. Věřím, že se zde stane náš počin tradicí ...

Přehled turnajů konaných v sezóně 2022/2023:
  1. 2. a 3. Divize, soutěže družstev
  2. Přebor města České Budějovice v šachu, Rapid turnaj pro všechny hráče (dotace z města Č. B.)
  3. Oddílový přebor, vážné partie nebo série rapidů, pouze pro členy a příznivce oddílu
  4. Vánoční turnaj Olympia, rapidový turnaj (pouze pro členy ŠK Olympia a jejich příznivce)
  5. 8. ročník letního šachového soustředění, rapidový a bleskový turnaj

• Šachové posezení se bude konat po každém kole 3. divize. Scházet se budeme ve Šnytu mezi 15 až 16 hodinou.
  • Šachové kroužky se konají pod vedením našich trenérů dle domluvy.
 - :)