Šachový kroužek

Chtěl bych oslovit všechny zájemce, ohledně šachových posezení a kroužků. Co to vlastně jsou šachy? Šachy jsou deskovou hrou pro dva hráče. Každý z hráčů má k dispozici 16 herních figurek. Celkem je 6 druhů figurek. Figurky hráčů se liší v barvě. Jeden hraje s bílými, druhý s černými. Vítězství je dosaženo tak, že napadnete soupeřova krále tak, aby to soupeř nemohl žádným způsobem odvrátit.

Kroužek (posezení) by se konalo ve Šnytu na Lidické, dle domluvy přes facebook nebo telefonicky v průběhu celého roku.

Přihlásit se mohou všichni, kteří si chtějí zahrát nebo se naučit šachy a poznat nové kamarády. Termín přihlášení je možný kdykoliv během celého kalendářního roku. Těšíme se na všechny budoucí zájemce, kteří si přijdou zahrát jen tak pro radost, ale i na ty, kteří se přijdou šachy naučit. Je to překrásná hra, ve které si každý najde to své.

Od listopadu 2023 vedeme šachový kroužek na "ZŠ Nová, České Budějovice" (na ZŠ a MŠ Sezimovo Ústí, 9. května 489, již kroužek nevedeme). Šachový kroužek probíhá každý čtvrtek od 15h do 16h pod vedením pana Hostaši nebo pana Ilka. Tímto děkujeme panu řediteli panu Ing. Vítězslavu Ilkovi za podporu této krásné hry.
Odkaz na fotky z kroužku (nafoceno počátek roku 2024):     FOTO

Od 1.10.2018 vedeme šachový kroužek  na
„ZŠ a MŠ Sezimovo Ústí, 9. května 489“. Je zde přihlášeno kolem 13 dětí. S organizací a výukou mi pomáhají: Jan Motalík, Marián Krbúšik a jedna nejmenovaná paní učitelka. Věřím, že se zde stane náš počin tradicí ...

Přehled turnajů konaných v sezóně 2023/2024:
  1. 2. a 3. Divize, soutěže družstev
  2. Přebor města České Budějovice v šachu, Rapid turnaj pro všechny hráče (dotace z města Č. B.)
  3. Oddílový přebor, vážné partie nebo série rapidů, pouze pro členy a příznivce oddílu
  4. Vánoční turnaj Olympia, rapidový turnaj (pouze pro členy ŠK Olympia a jejich příznivce)
  5. 9. ročník letního šachového soustředění, rapidový a bleskový turnaj
  6. 2. ročník letního šachování, od června do září, vždy jednou měsíčně :)

• Šachové posezení se bude konat každý čtvrtek (nebo jiný den, dle dohody) ve Šnytu od 18 hodin.
  • Šachové kroužky se konají pod vedením našich trenérů dle domluvy.
- :)