Kroužek a škola 2015/2016

-
 Dne 1.12. 2015 se konal 1. ročník "Přeboru Šachového kroužku při VOŠ, SPŠ automobilní a technické". Účast byla nižší, než se očekávalo. Čekalo se kolem 20 hráčů, ale někteří odřekli kvůli nemoci nebo jiným povinnostem. Hlavně si přišli zahrát členové ŠK Olympia. Díky Tomáši Hromádkovi se účastnilo několik nových tváří. Hrálo celkem 10 hráčů. Celkově vyhrál turnaj pan Ladislav Kukačka a ze studentů byl nejlepší Jiří Daniel Kruliš, který převzal pohár pro vítěze. Turnaj byl zakončen v 18:00 hod.. Věřím, že bude příští rok účast lepší. Děkuji všem, že si našli čas a přišli si zahrát.  foto

O putovní pohár "ředitele školy" v šachu                     foto

Účast byla potěšující, protože se zúčastnilo 38 studentů. Zahájení turnaje bylo v 9:00 hod. a ve 13:00 hod. proběhlo předání cen vítězům. Osm nejlepších hráčů postupuje do Krajského kola „Přeboru škol“ v šachu, které se bude konat 3. března 2016 v Českých Budějovicích. Vše proběhlo v předvánoční atmosféře. Děkuji všem, kteří se podíleli na organizaci a materiálním zabezpečení, bez jejichž pomoci by se tato akce nekonala. Věřím, že se uskuteční ještě hodně ročníků této královské hry, kam si studenti přijdou rádi zahrát.

Napsal za D2b: Kruliš Jiří Daniel

Dne 3. března 2016 se naše škola účastnila krajského kola Přeboru škol v šachu. První dva z každé skupiny postupují do celostátního kola. Akce se konala v restauraci Gerbera v Českých Budějovicích. Naše škola byla hlavním sponzorem. Hned na úvod turnaje měl projev zástupce ředitele Ing. Bc. V. Ilko, který všem účastníkům popřál hodně štěstí, a poté předal slovo organizátorům soutěže a hlavnímu rozhodčímu. Soutěže se účastnilo přes 50 družstev z celého kraje. V kategorii „A“ se účastnili žáci prvních až pátých ročníků ZŠ, v kategorii „B“ žáci šestých až devátých ročníků ZŠ, v kategorii „C“ studenti SŠ. My jsme měli dvě družstva. První družstvo bylo ve složení: D. Petrášek, D. Rytíř, F. Vítů, J. D. Kruliš. A druhé družstvo bylo složeno z těchto hráčů: V. Kalina, R. Šíma, R. Voldřich a D. Fučík.

Na místo konání jsme dorazili po sedmé hodině, abychom pomohli s přípravou turnaje a ještě trochu trénovali. Turnaj začal o něco déle. Když konečně začal, všemi tak dlouho očekávaný, turnaj a my jsme zasedli k první partii, byli jsme hodně nervózní. Nervozita z nás v průběhu partie opadla. Pak jsme se radovali z vyhraného utkání, a to 3:1. Další utkání jsme opět vyhráli 4:0. Po těchto dvou úspěšných utkání jsme se stali lídry tabulky a čekalo nás utkání na prvních šachovnicích. Soupeř byl nad naše síly a přes veškerou snahu jsme prohráli 0:4. Nicméně, hned po tomto neúspěšném utkání jsme si spravili náladu a vyhráli jsme velkým rozdílem 4:0.  Po dalších utkáních s vyrovnaným nebo i s mnohem silnějším soupeřem jsme skončili na krásném osmém místě z patnácti.

Na závěr musím říci, že nejen podle mne, ale i podle dalších mých spoluhráčů, se den povedl.  A tímto bychom rádi poděkovali naší škole za podporu.

foto

Dne 1. dubna 2016 se žáci naší školy: Dominik Lust, David Petrášek, Daniel Rytíř, Jiří Daniel Kruliš a Vojtěch Kalina zúčastnili šachového turnaje pořádaného v budově Vysoké školy finanční a správní (VŠFS) v Praze. Motivace byla velká, neboť minulý rok jsme, ve stejném turnaji, skončili patnáctí z dvaceti šesti a nyní jsme tento výsledek chtěli ještě vylepšit.

V šest hodin ráno započala naše výprava vlakem do Prahy. Cestou jsme pospávali a těšili se na dobré umístění. Před devátou hodinou jsme pěšky došli na místo určení. Byli jsme jediní zástupci Jihočeského kraje, proto jsme chtěli náš kraj dobře reprezentovat. Soutěž byla opravdu velice složitá, slabé týmy neexistovaly, a tak jsme všichni museli podávat ty nejlepší výkony.

Ve dvanáct hodin jsme se vydali na oběd do místní jídelny, kde jsme si pochutnali, ale bylo málo času, tak jsme spěchali zpátky k šachovnicím bojovat o co nejlepší umístění. Turnaj skončil po čtvrté hodině odpolední a my získali pěkné desáté místo z přibližně třiceti škol. Turnaj se vydařil a my byli spokojeni.

V euforii se celý tým vydal na procházku historickou Prahou. Na večeři jsme šli do pěkné restaurace poblíž Václavského náměstí a cestou na nádraží jsme navštívili proslulou šachovou kavárnu. Ve večerních hodinách jsme odjížděli domů. Myslím, že i za ostatní mohu říci, že se den opravdu povedl a doufáme, že příští rok se budeme moci opět zúčastnit. Na závěr chci poděkovat vedení naší školy, že nám umožnilo prožít takto krásný den, a panu Ing. Petrovu Hostašovi, že mu nebylo zatěžko se nám celý den věnovat.